sobota 10. září 2011

K babímu létu patří jiřinky
Pestrobarevné "jiřiny" jsou jak jinak :-) z atlasových pentlí. Jejich výroba je opravdu jednoduchá. Takže je s radostí vyzkoušejte. Budeme potřebovat jen pentli šíře 2,4 cm, 4 cm nebo i 5 cm, nit, ostrou jehlu, případně ještě tavnou pistoli.

Pentle, nitka v barvě pentle a jehla. Na tuto květinu je větší spotřeba pentle. Na hodně bohatý květ spotřebujeme cca 3m  pentle. Nastehováním a stáhnutím nám pak vznikne had dlouhý jen cca 75cm! Já jsem použila atlasovou pentli šíře 4cm.

Na konci navlečené nitky si uděláme pořádný uzlík, tak aby nám neprošel  při stahování pentlí. Začneme pentli cik cak stehovat. Nejdůležitější je na hraně stuhy vést nit přes okraj, jak je vidět na obrázku. 


Takto nastehujeme celou pentli.


Abychom neměli pentli moc dlouhou, je lepší po nastehování delšího kusu pentli pěkně stáhnout a pokračovat až do konce.

Tímto se nám vytvoří tato pěkná vlnovka, která se dá  použít na ozdobení dle Vaší libosti.

Když máme celou pentli shrnutou, uděláme další pevný uzlík na konci nitky.

Blížíme se ke konci. Vzniklého "hada" smotáme do kolečka a začátek pěkně schováme dovnitř. 

Motáme, motáme.

A vznikne nám tak jiřinka.

Z druhé strany vypadá naše práce trošičku nevzhledně. Je potřeba celou květinu zespodu sešít. Po připevnění k projektu nebude nic vidět.  

Potom už jen přišijeme nebo přilepíme kam se nám zlíbí. Já jsem do středu kvítku ještě našila perlu.Ať se Vám pěkně tvoří :-) Veškeré pentle pro Vaše tvoření samozřejmě najdete u mě v obchoděA nakonec ještě nějaké hotové květy.

10 komentářů:

 1. PETRUŠKO, MOC VELKÁ KRÁSA.
  POHODOVÝ VÍKEND PŘEJI.
  BOHDA

  OdpovědětVymazat
 2. Petruško, to je krása! Moc děkuji za perfektní návod, opravdu to nevypadá složitě, ani se mi nechce věřit...Snad najdu čas vyzkoušet si jiřinku!
  Moc zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Peti, už jsem na návod někde narazila, ale ještě nějak nebylo "KDY" vyzkoušet. Příjdu doplnit zásoby, některé odstíny mi dochází. Příjemný start do nového týdne přeju M.

  OdpovědětVymazat
 4. Petruško..to je veliká krása a super návod.Určitě ráda vyzkouším.
  Krásné babí léto Jana

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuju za milé komentáře :-) všem.

  OdpovědětVymazat
 6. Peti ahojky a krásny deň, ja som tu dnes 1x a neviem sa napadov, a inširacie nabažiť, maš tu nádhernééééééééééééééé kusky z mašlíííííí, určite sa tu zastavím častejšie. Tato kvetina je nádhernáááá, a na krybiciach ukažu fantastickýýý, tlieskam, a teším sa na ďalšie nápady a fotočky. si úžasna. papa Mária

  OdpovědětVymazat
 7. Petruško tak to je krása,to já k tobě do obchůdku určo zavítám a vyzkouším:-)Michaela

  OdpovědětVymazat